Společné poznávání a kontrola - Vilémovský potok

Typ: ostatní | Projekt Ukažme vodě hranice
Společné poznávání a kontrola - Vilémovský potok Společný výlet na kolech projektových partnerů podél Vilémovsného potoku.

V sobotu 12.5. 2018 v 9hodin se uskutečnila společná akce nejen hasičů z Dolní Poustevny a Gossdorfu v rámci projektu „Ukažme vodě hranice“. Společného výletu na kolech podél Vilémovského potoka až  do Velkého Šenova k Černému rybníku se účastnilo přes 30 lidí, většinou dětí. Účelem této akce bylo seznámit projektového partnera s vodními zdroji podél Vilémovského potoka a zároveň se provedla i vizuální kontrola těchto zdrojů. Při jízdě na kole hasiči navštívili tyto vodní zdroje: Rybníky v Karolině údolí, Vilémov – koupaliště, Cihelna, Černý rybník, a samotný Vilémovský potok. Naplánovaná trasa, která vedla převážně mimo hlavní silnice, měřila přibližně 20km. Pochvalu si zaslouží především děti, které tuto trasu zvládli. Nejmladším bylo 4 roky a ujelu celou trasu. Během akce bylo zajištěno občerstvení. Projektový partner poznal okolí Vilémovského potoka. Nyní na základě akcí Kontrola a poznávání Lučního a Vilémovského potoka bude vytvořena oboujazyčná mapa vodních, která by měla pomoct při společných zásazích.

Vytvořeno: 13. 5. 2018
Poslední aktualizace: 13. 5. 2018 15:37