Děti a voda - Jizera

Typ: ostatní | Projekt Ukažme vodě hranice
Děti a voda - Jizera Akce "Děti a voda" měla za úkol seznámit děti s "vodou". Jak plout a bezpečně se pohybovat po řece a jejím okolí. Vše pod dozorem a za doprovodu Vodní záchranné služby.

Největší společná akce obou projektových partnerů pro letošní rok se uskutečnila ve dnech 2.6.-4.6.2017. Jednalo se o akci Děti a voda - Jizera a celé akce se zúčastnilo 60 osob (34 dětí a 26 dospělých). V pátek odjeli všichni autobusem do kempu v Dolánkách, kde si zbudovali stanový tábor a následovalo opékání buřtů. V sobotu ráno po snídani byly všichni převezeni do prostoru Žluté plovárny v Malé Skále,  kde na účastníky čekal dopolední program. Někteří si mohli vyzkoušet překážky v lanovém centru, nebo jízdu na padllebordu a menší účastníci se mohli zúčastnit dětského dne. Po obědě se všichni připravovali na odpolední plavbu po řece Jizeře. Po krátké instruktáži členů Vodní záchranné služby ČČK z Jablonce nad Nisou (kteří dozorovali i celý průběh plavby), všechny lodě vypluli na řeku. Plavba z Malé Skály do Dolánek trvala cca 3 hodiny včetně pauzy na občerstvení. V cíli pak členové VZS ČČK udělali ukázku záchrany tonoucí osoby. Po večeři ještě děti hráli fotbal a jiné hry. S příchodem soumraku většina účastníků zalezla po náročném dni do stanů. V neděli ráno po snídani se zboural stanový tábor a děti šli navštívit Dům přírody v Českém ráji. Po  obědě byla naplánována exkurze na Centrální hasičské zbrojnici v Liberci a na letišti u Letecké záchranné služby Libereckého kraje, kde byla možnost si z blízka prohlédnou záchrannářský vrtulník. Autobusem byli pak všichni dopraveni do Dolní Poustevny. Akce byla hrazena a pořádána v rámci projektu “Ukažme vodě hranice”.

Vytvořeno: 8. 6. 2017
Poslední aktualizace: 8. 6. 2017 11:25