Nové prostředky v roce 2018

Nové prostředky v roce 2018 V roce 2018 byly nakoupeny v rámci projektu "Ukažme vodě hranice" nové prostředky pro hasiče.

V rámci projektu "Ukažme vodě hranice" byly v roce 2018 nakoupeny nové prostředky a vybaveví pro hasiče. Tyto prostředky pomohou hasičům s likvidací následků mimořádných událostí.

Osvětlovací balón 2ks

Toto zařízení slouží pro osvětlení místa zásahu. Toto zařízení je možné využít nejen při povodních, ale i jiných událostech (dopravní nehoda, požáry, aj.)

Vysavač ATTIX

Tento vysavač slouží k vysávání kontaminované a znečištěné vody a kalů z objektu. Dá se použít nejen při povodních, ale i při požárech v bytových jednotkách. Odsátí vody dochází ke snižování škod na majetku a urychluje návrat objektu do použitelného stavu.

Kolejový vozík

Hasebním obvodem Jednotky sboru dobrovolných hasičů Dolní Poustevna prochází mezinárodní trať U28 Dráha národního parku. Jednotka zasahuje i při událostech na této železniční trati. Vzhledem k členitosti terénu je trať dostupná jen v několika místech. V případě události, která se stane na nedostupném místě z pozemní komunikace musí hasiči potřebný materiál pro záchranné a likvidační práce donášet v ruce.  Pro lepší a efektivnější zásah byl pořízen kolejový vozík, na který se v případě události na odlehlém místě naloží materiál pro potřebné práce. Vozík lze využít i pro případný transport raněných osob.

Vysokotlaké čistící a hasící zařízení

Toto zařízení lze využít pro čištění zasažených prostor povodněmi, nebo pro hašení malých požárů. Na nádrži o obsahu 150L vody je umístěno vysokotlaké čerpadlo se spalovacím motorem. Voda je dopravována 60m hadicí na navijáku s kombinovanou proudnicí voda/pěna. Zařízení lze umístit do vozidla VEA Ford Ranger. Díky tomu lze využít i v nepřístupném terému.

Vytvořeno: 7. 1. 2019
Poslední aktualizace: 7. 1. 2019 21:58