Předání nového vozidla Ford Ranger

Typ: náš tip | Projekt Ukažme vodě hranice
Předání nového vozidla Ford Ranger Dne 8.9. bylo hasičům z Dolní Poustevny slavnostně předáno vozidlo VEA L2Z Ford Ranger

Hasiči Dolní Poustevna převzali z rukou starosty Roberta Holce nové vozidlo VEA Ford Ranger. Vozidlo bylo pořízeno v rámci projektu „Ukažme vodě hranice“. Vozidlo bude pomáhat hasičům při zásazích v terénu, při povodních (brodivost 80cm) a dalších živelných pohromách.  Toto vozidlo má pouze základní výbavu dle vyhlášky a v ložném prostoru se bude převážet vybavení, které bude momentálně u zásahů potřeba.

Vozidlo dále může sloužit jako doprovodné vozidlo pro německé hasiče. Hraniční přechod Dolní Poustevna –Sebnitz je určen pro přejezd německých hasičů, pokud si jejich spolupráci vyžádá Česká strana. Povinností je ale zabezpečit doprovodné vozidlo. Za tímto účelem je nové vozidlo vybaveno radiostanicemi pro komunikaci s německými hasiči, dvoujazyčnými vestami aj.

Foto: MIW/požáry.cz

Vytvořeno: 4. 10. 2018