Společné odborné školení hasičů

Společné odborné školení hasičů Hasiči z Dolní Poustevny se účastnili druhé část školení se zaměřením na vyprošťování osob z havarovaných vozidel - praktická část.

Společné odborné školení hasičů

Hasiči z Dolní Poustevny se účastnili společného odborného školení s kolegy-hasiči z Německa. Tato akce byla pořádána v rámci projektu “UKAŽME VODĚ HRANICE”. Školení se účastnili jednotky z Gossdorfu, Ehrenbergu, Lohnsdorfu a z Dolní Poustevny. Stěžejním tématem bylo - vyprošťování osob z havarovaného vozidla. Školení navazovalo na teoretickou část, která se konala 17.3.2017 v Gossdorfu. Pod vedením školitele-zástupce krajského ředitele hasičů Thomase Switlinga, zkoušeli hasiči postupy vyprošťování osob za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení. Naši hasiči tak mohli vidět postupy, které používají němečtí kolegové. Taktika zásahu je dost podobná, i přes to hasiči měli možnost nějaké nové postupy. Školení bylo přínosem pro všechny zúčastněné a v budoucnu přispěje dobré práci, nejen při společných zásazích. V rámci akce bylo připraveno i malé občerstvení. Hasiči z Dolní Poustevny touto cestou děkují za dobrou přípravu celé akce a také školiteli Thomasu Schwitlingovi za odborné vedení školení.

Vytvořeno: 23. 4. 2017
Poslední aktualizace: 23. 4. 2017 17:43