Společné odborné školení hasičů-strojníků

Společné odborné školení hasičů-strojníků Praktické školení strojníků v obsluze motorových stříkaček.

Další společné odborné školení hasičů v rámci projektu “UKAŽME VODĚ HRANICE” se uskutečnilo v Gossdorfu 3.5. 2017 ve večerních hodinách. Tentokráte bylo školení určeno pro hasiče, kteří v jednotkách vykonávají funkci-Strojník. Tématem společného školené bylo obsluha motorových stříkaček, doprava vody, požární útok s pěnou a hydrantový systém v obcích. Školení vedl velitel hasičů z Gossdorfu p. Carsten Böhme a celé probíhalo prakticky na místním koupališti. V průběhu školení byli strojníci seznámeni s technickými daty a obsluhou motorových stříkaček obou partnerských sborů. Následně si mohli strojníci vyzkoušet prakticky obsluhu motorové stříkačky partnerského sboru. Dále bylo prakticky ukázán požární útok s pěnou od stříkačky, a to dvojím způsobem. První způsob, který se používá i u nás, je včlenění přiměšovače do vedení. Druhý způsob byl pro naše hasiče novinkou. Jednalo se o tzv. nepřímý způsob, kde ze stříkačky už do vedení, je vháněna směs vody s pěnidlem pomocí smyčky na čerpadle. Tento způsob je vhodný při použití více pěnotvorných proudnic. Posledním tématem byla hydrantová síť. Zde se hasiči shodli, že v obou městech je hydrantová síť ve velmi špatném stavu a pro potřeby hasičů u zásahu téměř nepoužitelné. Poté následovalo zhodnocení školení v místní provizorní hasičárně a malé občerstvení. Školení bylo opět přínosem a hasiči získali nové zkušenosti a vědomosti. Hasiči jsou tak lépe připravení na zásahy i na společnou spolupráci.

Vytvořeno: 4. 5. 2017
Poslední aktualizace: 5. 5. 2017 13:45