Vyhodnocení projektu za rok 2017

Typ: ostatní | Projekt Ukažme vodě hranice
Vyhodnocení projektu za rok 2017 Dne 2.12. se uskutečnilo v centru setkávání vyhodnocení projektu za rok 2017. Účastnili se zástupci měst a hasičů obou partnerských měst.

Zhodnocení projektu Ukažme vodě hranice za rok 2017

Roční zhodnocení projektu proběhlo dne 2.12.2017 od 18. hodin v Centru setkávání v Dolní Poustevně. Této akce se zúčastnili zástupci samospráv a hasičů obou projektových partnerů. Starosta Dolní Poustevny Robert Holec zhodnotil celý průběh projektu v roce 2017 a připomenul dvě hlavní události na obou stranách. A to pořízení a předání nové Cisternové automobilové stříkačky pro hasiče z Dolní Poustevny a dokončení hrubé stavby hasičské zbrojnice v Gossdorfu. Dále jeho slova doplnil starosta města Hohnstein Daniel Brade, který průběh roku hodnotil velice pozitivně a věří v následnou dobrou spolupráci. Investice a doprovodné akce následně zhodnotil a připomenu velitel hasičů z Dolní Poustevny Ing. Jan Diessner. Jeho slova doplnil velitel hasičů z Gossdorfu Carsten Böhme.

Ve stručnosti byl průběh roku následující. Z investic, mimo již zmiňované pořízení “cisterny” pro hasiče, bylo zakoupeno i jiné vybavení (stan, vybavení pro práci ve vodě, lehké zásahové oděvy a mnoho dalšího). Hasiči se v rámci projektu účastnili i mnoha akcí, školení a výcviků. Celkem těchto akcí bylo 18.  Za zmínku stojí určitě tří denní výlet s dětmi na řeku Jizeru, kde bylo celkem 60 účastníků. Další bylo dvoudenní školení na  dopravní nehody na německé straně, nebo třídenní výcvik na vodním kanále ve Veltrusech. Dále bylo během roku uskutečněno několik koordinačních schůzek, kde se domlouvali akce, investice a průběh projektu. Hasiči se účastnili několika jednání s dodavatelem cisterny v Poličce.

V rámci vyhodnocení roku 2017 byl nastíněn i příchozí rok 2018. Účastníci si dali za cíl udělat první koordinační schůzku počátkem ledna. Co se týče investic na rok 2018.  V příštím roce by měla být dokončena hasičská zbrojnice v Gossdorfu a také vyrobeno hasičské vozidlo pro hasiče z Gossdorfu. Na straně Dolní Poustevny to pak je pořízení mobilního protipovodňového systému, vybavení hasičské zbrojnice a pořízení vozidla 4x4.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří se podílejí na projektu Ukažme vodě hranice a popřát všechno nejlepší do roku 2018.

(Ing. Jan  Diessner)

Vytvořeno: 13. 12. 2017