Hasiči z Dolní Poustevně na cvičení v Sebnitz

Hasiči z Dolní Poustevně na cvičení v Sebnitz Taktické cvičení, požár objektu na odlehlém místě. Téma: Doprava vody na místo.

Hasiči z Dolní Poustevně na cvičení v Sebnitz

Hasiči z Dolní Poustevny byly pozváni na cvičení ke kolegům hasičům ze Sebnitz. Tématem cvičení byl požár domu na odlehlém místě. Úkolem našich hasičů bylo zajištění dopravy vody na místo zásahu. Za pomoci dvou cisteren byla voda dopravována z potoku Sebnitz k odběrnému místu směr Lichtenhein. Celého cvičení se účastnilo cca 40 hasičů s 8 vozidly. Hasiči v Německu obecně nedisponují cisternami s větší zásobou vody a spoléhají se na zásoby vodu u místa požáru.  Na odlehlých místech pak mohou hasiči z Dolní Poustevny  pomoci s cisternami  s velkou zásobou vody. Po cvičení bylo připraveno malé občerstvení.

Vytvořeno: 18. 5. 2017
Poslední aktualizace: 18. 5. 2017 11:20