Exkurze v Drážďanech

Exkurze v Drážďanech Hasiči z Dolní Poustevny a Gossdorfu navštívili Integrované operační středisko a zázemí mezinárodního letiště v Drážďanech.

Hasiči z Dolní Poustevny společně s hasiči z Gossdorfu navštívili dne 21.10.2017 Integrované operační středisko hasičů v Drážďanech. Exkurze byla rozdělena do dvou částí. První část byla teoretická. Připravená prezentace vysvětlila organizaci a strukturu řízení mimořádných událostí na operační úrovni. Další část byla samotná návštěva operačního střediska, kde bylo prakticky ukázáno, jak dochází k přijetí události a vyslání zásahových složek k této události. Tato exkurze byla za plného provozu, a za cca 30min prohlídky bylo řešeno osmy pracovníky několik událostí. Na závěr byla diskuze, kde si hasiči mohli vyměnit zkušenosti. Zásadním rozdílem mezi českým a saským operačním střediskem hasičů je ten, že v Sasku hasiči vysílají i zdravotní záchranou služku k pacientům.

Dále byla naplánována exkurze letiště v Drážďanech. Hasiči měli tak možnost se dostat do míst, kam se normální pasažér nedostane. Pod vedením letištního personálu trvala exkurze cca jeden a půl hodiny a hasiči navštívili i hasičskou stanici na letišti. Celý výlet organizovali hasiči z Gossdorfu a byla to další akce v rámci projektu “Ukažme vodě hranice”.

Vytvořeno: 27. 10. 2017
Poslední aktualizace: 27. 10. 2017 13:08