Kurz bezpečné jízdy pro hasičská vozidla.

Kurz bezpečné jízdy pro hasičská vozidla. Hasiči z Dolní Poustevny a Gossdorfu absolvovali kurz bezpečné jízdy s hasičskou technikou.

Kurz bezpečné jízdy pro hasičská vozidla.

Takto byla nazvána jedna z posledních akcí v rámci projektu "Ukažme vodě hranice", která se uskutečnila 24.3.2019. Hasiči z Dolní Poustevny společně s hasiči z Hohnsteinu absolvovali Kurz bezpečné jízdy pro hasičská vozidla na výcvikovém poligonu v Mostě. Celkem 18 řidičů se zde učilo lépe ovládat vozidla a to především v krizových situacích. Kurz byl absolvován v celkovém rozsahu 8 hodin. Pod vedením instruktorů si  hasiči vyzkoušeli, jak zvládat aquaplaning, uhybné manévry, nouzové brždělní (na mokru, na suchu, kombinace), jízda na kluzkém povrchu, smyk přední i zadní nápravy, jak správně projet zatáčku, aj. Hasiči měli jedinečnou možnost si vyzkoušet jak nově pořízená vozidla z projektu, tak starší vozidla, která mají ve výbavě. Všichni účastníci hodnotili tuto akci velice pozitivně a byla pro hasiče-řidiče velkým přínosem.

Vytvořeno: 14. 10. 2019
Poslední aktualizace: 14. 10. 2019 21:35