Společné odborné školení

Společné odborné školení Hasiči cvičili sebezáchrannu z výšky s kolegy z Německa

Sebezáchranna hasiče z výšky. To bylo tématem společného školení hasičů z Dolní Poustevny a Gosdorfu, které se konalo 31.3.2017 v hasičské zbrojnici v Dolní Poustevně. Toto školení bylo další akcí v rámci mezinárodního projektu “UKAŽME VODĚ HRANICE”. Pod odborným vedení vedoucího lezeckého družstva byli hasiči seznámeni  a proškoleni ze základů práce ve výškách a nad volnou hloubkou. Hlavním bobem byla sebezáchranna. Hasiči si osvěžili znalosti ve vázání uzlů a postupů při sebezáchranně. Dále bylo vše vyzkoušeno prakticky. Každý z účastníků si vyzkoušel vytvořit kotevní bod a následně se slanit. V rámci školení proběhla výměna zkušenosti. Němečtí kolegové používají podobné techniky, ale používají odlišné prostředky. Pro sebezáchrannu (slanění) používají speciální hák na polohovacím opasku. Hasiči tak mohli porovnat postupy u obou partnerů. Přínosem školení je zlepšení vědomostí a také větší bezpečnost hasičů při zásahu. Hasiči se také dozvěděli o postupech na straně partnera, což vede ke zlepšené spolupráce při společných zásazích.

Vytvořeno: 4. 4. 2017
Poslední aktualizace: 4. 4. 2017 14:23