Společné odborné školení - vnikání do uzavřených prostor.

Společné odborné školení - vnikání do uzavřených prostor. Hasiči z Dolní Poustevny a z Gossdorfu se společně školili, jak v nouzové situaci vnikat do zavřeného prostoru.

Členové jednotky sboru dobrovolných hasičů z Dolní Poustevny a hasičů z Gossdorfu absolvovali 2.3-4.3. 2018 společné školení na téma  “Vnikání do uzavřeného prostoru”. Toto školení přijeli provést školitelé od firmy Rescop, která se touto problematikou zabývá a dodává i speciální nářadí na vnikání do uzavřených prostor. Hasiči z Dolní Poustevny jsou tímto nářadím vybavení. Nářadí bylo součástí nové cisterny, která byla předána v červenci 2017. Školení bylo jak z teoretické (za jakých okolností mohou hasiči vnikat do uzavřeného prostoru), tak hlavně praktické části. Hasiči se učili otevírat zabouchnuté dveře, několik způsobů otevírání zamčených dveří a otevření plastových oken. Hasiči si na základě tohoto školení zdokonalili své znalosti a dovednosti a mohou tak efektněji pomoc občanům v nouzi. Hasiči tímto děkují Ing. Hynkovi Milotovi za profesionální vedení školení.

Vytvořeno: 3. 4. 2018
Poslední aktualizace: 3. 4. 2018 14:24