Společné poznávání a kontrola

Společné poznávání a kontrola Společná akce obou partnerů. Seznámení projektového partnera s vodními zdroji podél Lučního potoka a jejich kontrola.

Společné poznávání a kontrola

Další společná akce nejen hasičů z Dolní Poustevny a Gossdorfu v rámci projektu „Ukažme vodě hranice“, se konala 13.5. v dopoledních hodinách. Společného výletu na kolech podél Lučního potoka až k místu, kde tento potok opouští naši republiku, se účastnilo přes 20 lidí, z toho několik dětí. Účelem této akce bylo seznámit projektového partnera s vodními zdroji podél Lučního potoka a zároveň se provedla i vizuální kontrola těchto zdrojů. Při jízdě na kole hasiči navštívili tyto vodní zdroje: Karlínský rybník, Rybník u Cihelny, Dýmový rybník, koupaliště v Lobendavě, Kaskády, bývalý kamenolom v Lobendavě, rybníky na Nové Vísce a samotný Luční potok. Celkově účastníci výletu ujeli cca 24 km. Během akce bylo zajištěno občerstvení. Obdobná akce je plánována i na příští rok, tentokráte podél Vilémovského potoka. Ke konci projektu bude vytvořena oboujazyčná mapa vodních, která by měla pomoct při společných zásazích.

Vytvořeno: 15. 5. 2017
Poslední aktualizace: 15. 5. 2017 9:26