Obsah

Náš sbor vyrazil do Velkých Popovic hasit žízeň Floriánem

Typ: ostatní
A proč zrovna Floriánem? Jménem Florián je totiž kromě patrona hasičů pojmenováno také nové pivo, uvařené ve Velkých Popovicích speciálně pro hasiče. Náš sbor byl vybrán jako nejaktivnější z Ústeckého kraje v bonusovém programu "Hasičský rok s Kozlem" a proto měl tu čest, společně s dalšími 13 sbory, které zastupovaly ostatní kraje naší republiky, být mezi prvními, kdo poprvé vyzkouší a ochutná toto hasičské pivo, které se začne prodávat od června tohoto roku ve vybraných prodejnách.

Vše se odehrálo v areálu Velkopopovického pivovaru, kde po slavnostním nástupu, naražení sudu a první společné ochutnávce piva Kozel Florián, byl každý zúčastněný sbor obdarován 50-ti litry tohoto piva v podobě sudu a přepravkou lahvového piva. Kromě občerstvení a prohlídky pivovaru s návštěvou kozlíka Oldy byl připraven také doprovodný program a soutěž, kde mezi sebou zápolili hasiči o 3 nejlepší sbory v kozlím čtyřboji. V něm se vyplňoval vědomostní kvíz, proběhla degustace piva s určováním druhu a názvu, družstva sestavovala správně celý varný proces piva a zástupce týmu prošel školou čepování s obchodním sládkem a musel co nejlépe načepovat lahodné pivečko.

Náš tým zajásal, když se při vyhlašování z reproduktorů ozvalo "Na 3. místě se umístili hasiči z Dolní Poustevny !!!". Bylo to nečekané a o to více potěšující. Obdrželi jsme ceny, diplom a další 2 sudy plné piva Florián. Každý účastník si také odnesl na památku certifikát o první společné ochutnávce Floriána a kozlí půllitry. Byl to opravdu skvělý zážitek a krásně strávený májový den. 

Text a foto: Martin Červený

 

Více foto zde

Odkaz na článek a foto z novin zde: 


Vytvořeno: 29. 12. 2016
Poslední aktualizace: 27. 1. 2017 03:49
Autor: