Obsah

Sraz Matýskářů v Dolní Poustevně je každoročně chloubou hasičů

Typ: ostatní
HasičiMatýskáři se sjeli v roce 2013 v Dolní Poustevně podesáté, zúčastnilo se 36 sborů z republiky i zahraničí

Jubilejního desátého ročníku srazu Matýskářů na výletišti Čtverec v Dolní Poustevně se letos zúčastnilo 28 vozidel Škoda 706 RTHP, nejstarším kouskem byla cisterna z obce Spomyšl, vyrobená v roce 1961.

Většina účastníků se do Dolní Poustevny sjela již v pátek 12. července 2013, hlavní program ale začal až v sobotu. Zájemci se zúčastnili standardních soutěží: nechyběl hod startérem pro muže, hod pístem pro ženy či roztahování jedné z cisteren nebo vložený závod v lezení na umělou stěnu.

Vrcholem celého víkendu byla spanilá jízda po vrcholu Šluknovského výběžku, na kterou všechny cisterny (a jedna matýsková plošina) vyjely v sobotu po obědě.

Srazu Matýskářů se letos zúčastnilo 35 sborů z republiky a jeden z Německa, celkem dorazilo 28 Matesů a více než čtyři stovky přímých účastníků setkání. Dalších hostů, návštěvníků a přihlížejících byly nepočítané stovky.

 


 

Sbor dobrovolných hasičů Předlánce je zřejmě „dobrý oddíl“, hasič z tohoto sboru hodil startérem na vzdálenost 4,6 metru, zatímco hasička hodila pístem 5,41 metru daleko. Oboje stačilo na první místo.

Matýska nejrychleji roztáhli hasiči z Višňové, první místo ve štafetě 4×50 získal SDH Světec a rezervu nejrychleji přemístili hasič z Proboštova a hasička z Bynovce.

Na lezeckou stěnu nejrychleji vylezl muž zastupující SDH Plesná, z žen to byla členka SDH Skalná.

 


 

Jak už bylo zmíněno, nejstarším zúčastněným vozidlem byl Matýsek vyrobený roku 1961, který přivezli hasiči ze Spomyšle; z největší vzdálenosti – 264 kilometrů – dorazili hasiči z Věcova a MISS Matýsek vyhrála tento rok cisterna hasičů z Libčic nad Vltavou.

 

Hasiči

 


 

Mediálním partnerem srazu byl server POŽÁRY.cz společně s Rádiem Blaník, akci dále podpořili firmy Pavliš a Hartmann, Probo, Holík, Eccotarp a Metal Arsenal Trade.

Sbor dobrovolných hasičů Dolní Poustevna se díky pořádání srazu Matýskářů umístil na prvním místě soutěže Dobrovolní hasiči roku 2012 pro oblast střed a sever Čech

 


Vytvořeno: 29. 12. 2016
Poslední aktualizace: 27. 1. 2017 03:49
Autor: